Ana Sayfa Gömülü Sistem Google’nın Yapay Zeka Kiti : AIY Project

Google’nın Yapay Zeka Kiti : AIY Project

2 min read
0
0
2,220

Google’ın Yapay Zeka alanında geliştiricilerin kendi projelerini yapabileceği Sesli Sanal Asistan(Voice Kit ) kiti olan , AIY Project olarak da adlandırılan yeni bir girişim başlattı.

Uzun zamandır yapay zekaya odaklanmış olan Google , AIY Project ile insanların kendi Do It Yourself (DIY) projelerini yapabileceği bir kit oluşturdu.Voice kit ile sesli sanal bir asistan oluşturan Google , kiti Raspberry Pi ile çalışacak şekilde tasarladı.Google’ın bu projesi ile etrafımızda bulunan cihazları ses komutları ile doğrudan kontrol etmesini sağlıyor.

Barnes and Noble üzerinde satışa sunulan kitin içinde Raspberry Pi bulunmuyor.Kitte , Ses kartı , hoparlör , Buton ,lamba ve Mukavva karton kutusu bulunuyor.Tüm bunları biraraya getirdiğiniz zaman kitiniz hazır hale geliyor.AIY Project hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve kitin montajını görmek isterseniz aiyprojects.withgoogle.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca , Mikrobilgisayarların resmi dergisi olan MagPi , Google ile yapılan ortaklık ile AIY Project kitlerini hayranlarına ücretsiz veriyor.

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Gömülü Sistem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

GMT PLC : MOV (Değer Atama) Komutu

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda GMT PLC’de kullanılan MOV (Değer Atama) Komutunu anlatacağ…