Ana Sayfa Genel PCBWay – Akıllı Donanım Akıllı Üretim Platformu (Sponsorlu Yazı)

PCBWay – Akıllı Donanım Akıllı Üretim Platformu (Sponsorlu Yazı)

6 min read
0
8
233

PCBWay: Akıllı Donanım Akıllı Üretim Platformu

İnternet ve teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte şirketin kendi geliştirmiş olduğu CRM çevrimiçi sipariş yönetim sistemi uygulamasıyla PCBWay’in teknoloji alanındaki köklü değişimi; yapay zeka, big data, nesnelerin interneti gibi teknolojilerle de harmanlanarak günden güne akıllı üretim altyapısıyla sağlanmaktadır.

PCBWay’in küresel alandaki pozisyonu; geleneksel yöntemleri kullanarak PCB üreten bir şirketten akıllı donanımlarla oluşturulan çok daha gelişmiş üretim platformuna sahip bir şirkete evrilmiştir. Somut olarak yapılan adımlar aşağıda bahsedilmiştir:

  1. Yüksek kaliteli hammadde seçimi PCBWay tarafından titizlikle yürütülmektedir. PCB üzerinde sıkı takip ve koruma fazı, Shengyi  / Rogers , Shengyi  / Lianmao gibi yüksek frekans ve yüksek TG kartları için yapılan çalışmalar, çift katlı alüminyum, bakır ve diğer özel yüzey kaplamaları yapılabilmektedir.
  2. Karmaşık devre şemalarını kolaylıkla üretim hattında üretebilir bir teknolojisi bulunmaktadır. Örneğin PCB’de bulunan HDI blind buried hole ( kör gömülü delik ), özel şekilli delikler, derinlik kontrolü, BGA disk merkez deliği gibi işlemler profesyonellikle yürütülmektedir.

3. PCBWay, farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla daha fazla teknolojik seçenekler sunmaktadır. Örnekler arasında OSP prosesi, daldırma / elektro-altın kaplama prosesi, nikel paladyum, özel laminasyon işlemi, kalın bakır plaka gibi işlemler bahsedilen teknolojik seçenekler arasında sayılabilir.

4. PCBWay, hızlandırılmış gönderi hizmeti de sunmaktadır. Hızlı gönderi olarak seçilmiş gönderiler, 12 saat içinde kargoya verilmektedir.

5. Hızlı gönderi seçeneği için FR-4 PCB ele alınırsa; 4 katlı PCB’ler 24 saat, 6 kat PCB’ler 24 veya 48 saat(kalay püskürtme işlemi) içinde yapılabilmektedir. 5-10 metrekare arası toplu PCB alımlarında %5, 10 metrekare ve üzeri alımlarda ise %10’luk bir indirim bulunmaktadır.

6. Müşterilerin tek bir siparişinde baştan sona PCB servislerinin tamamı verilebilmektedir. Bunlar arasında PCB’nin yapımı, SMT patching prosesi, open steel mesh, malzeme alımı, PCB şematik tasarımı ve diğer servis hizmetleri gibi müşteri isterleri karşılanmaktadır.

7. Araştırma ve geliştirme hizmetlerinin yanısıra PCB tasarımı için gerekli olabilecek yüksek-hız, yüksek frekans, yüksek-güç, analog, dijital-analog hibrit tasarımlar, HDI, FPC ve diğer tasarım çeşitleri, PCB için gerekli olan empedans hesabı, yığın tasarımlar, kalite-kontrol gözetimi, proses gözetimi, EMC kontrolü gibi tüm süreçler PCBWay tarafından yürütülebilmektedir.

8. Profesyonel olarak SMT patch prosesi ve prototiplemesi yapılabilmektedir. Her proses her seviyede kontrol edilmektedir. PCBWay içindeki yetkin DIP ekibi, özel-şekilli geçmeli(plug-in) malzemeleri kaynatabilmektedir.

7 yılı aşkın süredir sektörde bulunan PCBWay,  dünyanın her yerinden aldığı PCB siparişlerini titizlikle yürütmektedir. Bu titizlik sonucunda 7 yıl içerisinde PCB satışında 50 kat’a yakın büyüme sağlamıştır. Üretim kapasitesi ve ürün kalitesi birçok rakibi geride bırakmaktadır. PCB alanında öncü bir konumdadır. PCBWay, 180’den fazla ülke ve bölgeye hizmet etmekte olup 3000’den fazla işbirliği bulunmaktadır.

Buna Benzer Yazılar Göster !
  • Merhaba !

    Size iron-man abimiz ile merhaba! demek istedik. roboturka.com olarak Türkiye’deki m…
Daha Fazlasını Yükle - admin
Daha Fazla Göster -  Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Merhaba !

Size iron-man abimiz ile merhaba! demek istedik. roboturka.com olarak Türkiye’deki m…