Ana Sayfa 3D Yazıcı EcubMaker TOYDIY 4in1 3D Yazıcı İncelemesi

EcubMaker TOYDIY 4in1 3D Yazıcı İncelemesi

5 min read
0
4
148

Merhabalar,

Bugün sizlerle beraber EcubMaker firmasının üretmiş olduğu 4’ü 1 arada (çift renk basabilme, tek renk basabilme, lazer markalama/kesme/işleme ve cnc işleme) 3D yazıcıyı inceleyeceğiz. Araştırdığımız kadarıyla Türkiye’de daha önce kutu açılışı veya inceleyen olmamış. İlk bunu yapıyor olmak da güzel bir duygu ! 🙂

Yazıcı ile ilgili youtube inceleme videosunu doğrudan izleyebilir ya da yazı içeriğini okuduktan sonra video’yu izleyebilirsiniz. Karar sizin, fakat tavsiyemiz önce yazıya bir göz gezdirip sonra video’yu izlemeniz.

Youtube inceleme videosu:


Öyleyse başlayalım.

EcubMaker 4in1 3D Yazıcıyı genel hatlarıyla aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

EcubMaker 4in1 3D Yazıcı Genel Görünüm

Sahip olduğu özellikler ile gelenekselci 3D Yazıcı tanımını bozmuş gibi gözüküyor. Halihazırda piyasada bulunan yazıcılarda sadece tek renk basabilme kısmen de çift renk basabilme özelliği yer almaktadır. Lazer markalama ya da CNC işleme için ayrı bir mekanik şase üzerinde elektronik komponentler ile işinizi görebiliyorsunuz. Fakat bu konsept’de tek renk, çift renk, lazer gravür ve cnc işleme olması EcubMaker 4in1 3D Yazıcıyı farklı kılan özelliklerden birisi.

EcubMaker 4in1 3D Yazıcı Özellikleri

3D Yazıcılardan alıştığımız tabla boyutu bu yazıcıda biraz kısaltılmış. Genellikle X-Y-Z eksenleri için 20-25 cm aralıklarında gezen tabla ve yükseklik boyutu bu yazıcıda 18x18x18 olarak belirlenmiş. Bu konuda kısıtlı bir yazdırma alanınız var. Yazdırma alanı için genel geçer parçalar yazdırmak/çizmek/işlemek/kesmek istiyorsanız uygun bir yazıcı olduğunu düşünüyoruz.

EcubMaker 4in1 3D Yazıcı Tabla Alanı

Evet yazıcıyı genel hatlarıyla tanıdık. Peki elimizde olan bir dosyayı nasıl bu yazıcıya göndereceğiz ? EcubMaker CURA benzeri bir yazılım hazırlamış. Ecubware yazılımı üzerinden tek renk, çift renk, lazer gravür ve cnc işleme gibi işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. İlgili işlemleri yaptıktan sonra da SD kart aracılığıyla dosyanızı yazıcı üzerinde işlemeye başlıyorsunuz 🙂

EcubMaker 4in1 3D Yazıcı Ecubware Yazılımı

Hoşumuza giden diğer bir detay ise tabla tarafında. Piyasadaki yazıcılarda ısıtıcı yatak, cam, manyetik tabla gibi detaylar birbirine girmiş durumda. Hepsinin birbirine göre avantaj/dezavantajı bulunmaktadır. EcubMaker bu konuda harmanlama bir çözüme gitmiş, fena da durmuyor gibi. Yaptığımız testlerde tabla’ya yapışma ve tabla’dan çıkarma gibi sorunlar olmadı.

EcubMaker 4in1 3D Yazıcı Tabla Yapısı

Yazıcı’nın ürün özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ürünü aldığınızda kutu içeriği aşağıdaki gibi karşınıza çıkıyor.

Yazıcı hakkında herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışacağız. İnceleme videosunu bizler için hazırlayan Hasip Coşkun’a teşekkür ederiz.

Kolay gelsin !

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Yücel Yılmaz
Daha Fazla Göster -  3D Yazıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE – İÜC Alçin Drone Takımı

IEEE-İÜC ALÇİN DRONE TAKIMI ÖZGÜN OLARAK TASARLADIKLARI DRONE İLE TEKNOFEST’E KATILMANIN H…