Ana Sayfa PIC Basic Pro 4.Ders – Pic Basic Pro ile Basit Örnek Uygulamalar

4.Ders – Pic Basic Pro ile Basit Örnek Uygulamalar

38 second read
2
0
3,596

 

Herkese merhaba. Ben Serkan IŞGIN,

Micro Code Studio ile pic programlama eğitiminin 4.dersinde birlikteyiz. Bu derste ilk üç dersimizle alakalı birkaç basit örnek yaparak sizlere temel bilgileri daha iyi anlatmaya çalıştım. Örnekler neler diyecek olursanız o zaman haydi videoyu izlemeye :)

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Serkan ISGIN
Daha Fazla Göster -  PIC Basic Pro

2 Yorumlar

 1. Hüseyin KADEROĞLU

  10 Nisan 2018 at 18:00

  Serkan Bey;
  “Önce elinize sağlık” demek istiyorum. Bir “elektronik amatör”üyüm. Bugün itibariyle 64 yılı geride bıraktım. Ama, eskilerin tabiri ile çok istediğim halde “mektepli” olamadım, bir “alaylı”yım. Çok uzun süreden beri elektronik ile uğraşıyorum. Yani direnci, transistörü, biliyorum. “Eli havya tutar” bir kişiyim. Ayrıca Gazi Üniversitesi’nin Ankara Belediyesi ile birlikte yürüttükleri “elektronikle ilgili bütün kurslara” katıldım diyebilirim. Bugüne kadar torbalar dolusu devre yaptım. Çünkü siz kitaptan ve okuldan öğreniyorsunuz, biz amatörler her devreyi (çok basit bile olsa) yaparak öğrenebiliyoruz. Belki sizden daha çok devre yapmışımdır. Ancak, bugünlerde aklım, “PIC”lere takıldı. Hemen hemen bütün videolarınızı izledim. Çok faydalandım. Oldukça çarpıcı ve güzel bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık. Ömrünüz uzun ve gönlünüze göre olsun isterim.
  Elimde, Proton Basic Derleyicisi var. Onunla bazı programları kopyalayıp derliyorum. Ama iki türlü problemle karşılaşıyorum. Ya, program çalışmıyor, derleme hatası veriyor. Programda düzeltme ya da değişiklik yapma becerim olmadığı için öylece bırakıyorum. Ya da derlemede bir problem olmuyor ama, proteus kısmı çalışmıyor. İşte bu çok canımı sıkıyor. Olabilir mi acaba?
  Bir de yeni başlayanlar için tavsiye edebileceğin(senin ders anlattığın gibi) bir kitap adı verebilir misin? Elimin altında bulunsun. Dara düştükçe bakabileyim.
  Cevap verebilirsen sevinirim. Veremezsen de yerinmem, işlerinin çokluğunu bağlarım.
  Çok uzattım. Sağlıcakla kal.

  Reply

  • SERKAN IŞGIN

   SERKAN IŞGIN

   12 Nisan 2018 at 10:52

   Hüseyin bey size mailden ([email protected]) yazdım.
   Bilgilerinize,
   İyi günler.

   Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

12.Ders – mikroC Sigorta Ayarları

  Herkese merhaba. Ben Serkan IŞGIN, Bu dersimizde mikroC’ de kendimce sigorta …