Ana Sayfa dnyARDUINO dnyArduino Kutu Açılışı

dnyArduino Kutu Açılışı

3 min read
3
0
3,230

Merhaba Arkadaşlar,

MekatronikLAB firması tarafından yeni bir ürünleri olan dnyARDUINO kit’i tarafımıza incelenmek üzere gönderildi. Artık vaktimiz yettiğince roboturka.com içerisinde dnyARDUINO kiti üzerinde yapılmış uygulamaları paylaşmaya çalışacağız.
Bu yazımızda MekatronikLAB firmasının tasarlamış olduğu dnyARDUINO kit’ini ele aldık. Peki bu dnyARDUINO nedir ? neyin nesidir?

MekatronikLAB, dnyARDUINO hakkında bunları demiş;

dnyARDUINO açık kaynak platformu ile proje geliştirmek isteyenlerin, deneylerini kolaylıkla yapabileceği bir eğitim setidir.  dnyARDUINO üzerinde dahili olarak 2×16 karakter LCD,  Üniversal motor sürücü, RGB LED, Düdük, BreadBoard, +5V ve +3.3V Güç Kaynağı, Butonlar ve Potansiyometre gibi birçok uygulama modülleri bulunmaktadır. Bu modüller,  yeni başlayanlar veya ileri düzeyde uygulama geliştirmek isteyenler için özenle tasarlanmıştır.

Tak kullan özelliği sayesinde dnyARDUINO üzerine  Arduino UNO, YUN, LEONARDO,  ZERO ve  ETHERNET geliştirme platformlarını kolaylıkla takabilir ve hemen uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.  Üzerinde bulunan Bread Board sayesinde,  projenizde kullanmak istediğiniz özel sensörlerinizi veya komponentlerinizi  dnyARDUINO ile kolayca adapte edebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evet oldukça cazibeli görünüyor. Yukarda yazanları kısaca şu grafiklerle özetlersek;
dnyardu1
dnyardu2

 

Aşağıdaki videoda dnyARDUINO’ nun kutu açılımı yapılmıştır. Video’yu sıkılmamanız açısından kısa tutmayı tercih ettik. Aldığınız dnyARDUINO kit’i ile beraber neler geliyor bunları video içerisinde gösterdik. İyi Seyirler !

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Burak Ablay
Daha Fazla Göster -  dnyARDUINO

3 Yorumlar

  1. […] dnyARDUINO setini tanıtan yazımızda zaman buldukça dnyARDUINO seti üzerinde deneyler gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Bu yazıda da set üzerinde yer alan LED’leri kullanarak yürüyen led çalışması yaptık. […]

    Reply

  2. Nicat

    4 Ağustos 2016 at 13:26

    Selam ben Azerbaycandan bu urunu nasil ala bilirem. Firmalarin cogu Azerbaycana kargo yapmiyor

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Modbus POLL ile Allen Bradley Motor Sürücüsünün Haberleşmesi

Merhabalar arkadaşlar , Bu yazımızda RS485 yada Modbus haberleşmesi ile ilgilenen arkadaşl…