Ana Sayfa Etkinlikler KelebekRO: I. Uluslararası GTÜ Kelebek Robot Olimpiyatları

KelebekRO: I. Uluslararası GTÜ Kelebek Robot Olimpiyatları

5 min read
0
0
3,665

Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene ilki düzenlenecek olan I. Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO), 6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Yurt içi ve yurt dışından izleyici veya yarışmacı olarak katılınabilecek organizasyonda katılımcılar; Çizgi izleyenMikro SumoLabirent ÇözenSerbest gibi tanıdık kategorilerin yanı sıra adını kampüsümüzün bulunduğu konum itibariyle Fatih Sultan Mehmet’in vefat ettiği topraklardan alan Hünkar Çayırı Arazisi Kategorisi, ülkemizde üniversite bünyesinde düzenlenen ilk drone ligi olma özelliği taşıyan Kelebek Drone Ligi ve her yaştan maker ruhuna sahip kişilerin Gel Tasarla Üret (G.T.Ü.) kategorisine katılıp kendilerine verilecek temalar doğrultusunda tasarladıkları fikri 24 saat içerisinde geliştirerek özgün projelerini sunma imkanı bulacaklardır. Aynı zamanda katılımcıların etkin zaman geçirebilmesi adına yarışmalarla eş zamanlı gerçekleşecek seminerler ve workshop etkinlikleri düzenlenmektedir. Robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve üniversitenin konumu gereği sanayinin kalbinde olması sebebiyle sektörde yer alan değerli katılımcıları düzenlenecek etkinlikler vasıtasıyla bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik web sitesi: www.kelebekro.com

GTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) Hakkında;

GTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) GTÜ bünyesinde kurulan ilk öğrenci topluluğudur. Kurulduğu günden bu yana okul içi ve okul dışında teknik, sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet göstermektedir. GROK, bünyesindeki tüm mühendis adaylarının çeşitli uzman disiplin alanlarında bilgi ve becerilerini geliştirmekle beraber diğer bölümlerdeki öğrenciler için ise robotik ve elektroniği hobi haline getirmek ve ilgi alanlarına yönelebilmeleri için sosyal bir faaliyet oluşturmayı amaçlamaktadır. GROK, temel yapılanmasıyla yarının dinamik ve parlak mühendis adaylarına teorik bilgilerini pratiğe çevirme şansı vermektedir ve üyeler arası paylaşımlarla önemli bir bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Ekibinin çoğunluğunu Mühendislik Fakültesi öğrencileri oluştursa da tüm GTÜ öğrencilerine hizmet vermektedir. İlk zamanlarda küçük bir sınıfta başlayan çalışmalarını, kulübe tahsis edilen çalışma alanıyla atölye kültürünü benimsemiş ve tüm üyelerine de aynı disiplini kazandırmayı amaçlayarak yoğun çalışmalara başlamış ve her geçen yıl çalışmalar ivme kazanmış; yazılım ve elektronik konusunda nispeten daha tecrübeli arkadaşlarımızın verdiği Temel Elektrik ElektronikDevre TasarımıMikroişlemci ve Algoritma ve Arduino dersleri ile birlikte atölye çalışmaları ve yarışmalara hazırlık süreci başlamıştır. Çeşitli ulusal yarışmalarda yer almıştır. Bu süreçte, çeşitli ödüller kazanmış ve daha da önemlisi birçok kıymetli dost edinmiştir.

Kulüp Web Sitesi: www.gturobotik.com

 

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Etkinlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…