Ana Sayfa Etkinlikler ROBOCOT 2018

ROBOCOT 2018

6 min read
0
0
3,236

RoboCot, her yaştan insana hitap eden atölye çalışmalarından konferanslara, alanında uzman kişilerin söyleşilerden mucitler sergisine kadar birçok kategori içeren bir etkinlik olarak  4-5-6 Mayıs tarihlerinde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

RoboCot kelimesi, Robot teması ile Malatya kayısı sembolünün bütünleştirilmesi için ROBOT + apriCOT (Kayısı) kelimelerinin birleşmişinden türetilmiştir. İlk düzenlendiği günden itibaren, kapsamı ve etkisi beklentilerin de ötesinde olmuş ve büyük ses getirmiştir. 2016’da topluluk öğrencilerine inanarak İstanbul’dan Malatya’ya destek elini uzatan MİAD (Malatyalı İş Adamları Derneği) ile başlayan etkinlik ikinci yılında Yeşilyurt Belediyesi, Malatya Teknoparkın ve birçok sponsorunun da desteği ile daha da büyümektedir. Ev sahibi İnönü Üniversitesi ise her dönem desteğini katlayarak arttırmaya devam ettirmektedir. 2018 yılında ise Malatya Büyük Şehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin de katılımı ile RoboCot daha da büyüyecektir.

Bilgoritma Topluluğu

2015-2016 Akademik yılında İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencileri ve akademik danışmanını Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. A. Fatih KOCAMAZ’ın bir araya gelerek kurduğu bir topluluktur. Topluluk, her geçen gün yeni etkinlikler için aşkla ve şevkle hareket eden yüz kırkı aşkın bilgisayar mühendisliği, mühendislik fakültesi öğrencileri ve İnönü Üniversite’nin farklı fakültelerinden öğrenciler tarafından oluşturulmuştur. Topluluğun ana stratejik hedefi öncelikle Malatya ve çevresindeki genç neslin ileri teknoloji, girişimcilik, yenilikçi düşünme noktalarında farkındalığını arttırıcı inovatif etkinlikler, eğitimler, düzenlemek, mühendislik öğrencilerinin ufkunu genişletmek için çalışmalar düzenlemek, ülkemizin kalkınmasına destek sağlayarak geleceğin Türkiye’sini oluşturacak bilinçli bir nesil ortaya çıkarabilmektir. Topluluk birçok çalışmaya imza atmıştır. Bu çalışmalardan en büyüğü ise 2016 yılında başlayan RoboCot etkinliğidir.

RoboCot ETKİNLİKLERİ

RoboCot etkinlikleri , Robotik ve Kodlama Yarışmaları (Serbet Kategori , Sumo Robot ,Çizgi İzleyen Robot ) , Maker ve Mucitler Sergisi , Atölye Etkinlikleri , Konferans ve seminer çalışmaları , Firma ve ürün tanıtımları , Sponsor firma ve kurum sergisi şeklinde sıralanabilir.

Ödüller

17 yaş üstü ödülleri; birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin TL, üçüncülük ödülü bin 500 TL olarak belirlendi.

14-17 yaş aralığı ödülleri; birincilik ödülü 2 bin 500 TL, ikincilik ödülü bin 500 TL, üçüncülük ödülü 750 TL olarak belirlendi.

10-14 yaş aralığı ödülleri ise birincilik ödülü bin TL, ikincilik ödülü 750 TL, üçüncülük ödülü ise 500 TL şeklinde belirlendi.

10 yaş ve altı ödülleri; birincilik ödülü 750 TL, ikincilik ödülü 500 TL, üçüncülük ödülü 250 TL olarak belirlendi.

Yarışmanın temalı yarışmalarındaki ödüller ise Mini Sumo 750 TL ve Çizgi İzleyen 750 TL olarak belirlendi.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye Tanıtım Dosyasından ve aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

http://bilgoritma.org/

http://www.robocotfest.com/2017/

 

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Etkinlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…