Ana Sayfa Gömülü Sistem Türkiye’de İlk : Bare Conductive Kit İncelemesi

Türkiye’de İlk : Bare Conductive Kit İncelemesi

3 min read
0
0
2,667

Merhaba arkadaşlar,

Bu çalışmamızda tarafımıza gönderilen Bare Conductive Board ve iletken mürekkep ile bir uygulama gerçekleştireceğiz.Board’un kutusunu açtıktan sonra sd kart ile birlikte geldiğini görüyoruz.Board üzerinde 12 adet elektrod bulunuyor.Her bir elektrod için de atanmış birer adet mp3 dosyası var.Mp3 dosyaları daha çok boardu tanıtacak konuşmalardan oluşuyor.

İlk uygulamamız için;

  • micro usb x 1 adet
  • hoparlör x 1 adet
  • sd kart x 1 adet
  • sd kart okuyucu x 1 adet
  • iletken mürekkep

gereklidir.İlk olarak micro usb kablomuzu boardumuza takıyoruz.Ardından boardumuzun açma/kapama butonunu açıyoruz ve yeşil ışık yanıyor.Yeşil ışık boardumuza enerji geldiğini bildirir.Sonraki adımda , boardumuza hoparlörümüzün jakını takıyoruz.Bu haliyle elektrotlara dokunduğumuzda farklı ses dosyalarının yüklü olduğunu göreceksiniz.

mp3 dosyalarını değiştirmek;

İlk önce sd kartımızı çıkartıyoruz ve sd kart okuyucumuza takıyoruz.Bilgisayarımıza taktıktan sonra dosya içinde aşağıdakileri göreceksiniz.

 

TRACK000.mp3,TRACK001.mp3 vs. dosyaları görmektesiniz.İlk önce kendi çalmak istediğiniz mp3 dosyalarını indirmeniz gerekmektedir.Herhangi bir müzik dosyası da olabilir.İsterseniz piyano notalarını indirebilirsiniz.

Müzikleri seçtikten ve mp3 formatına dönüştürdükten sonra,dosyalarınızın adını TRACK000 vb. düzeltmeniz gerekmektedir.TRACK000 seçerseniz,ilk elektrodu seçmiş oluyorsunuz.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra sd kartımızı çıkartıp,tekrar boardumuza takıyoruz.Sonra iletken mürekkep ile yollarımızı çiziyoruz. Yollarımızı isteğimize göre çizebiliriz.Tamamen hayal gücümüze kalmış.Aşağıdaki videomuzda uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

 

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Konuk Yazar
Daha Fazla Göster -  Gömülü Sistem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Lazer İşleme Makinesi Yapımı

Merhaba arkadaşlar,bu projemizde sizlerle birlikte lazer işleme makinesi yapımını göreceği…