Ana Sayfa Labview Labview : Case Structure

Labview : Case Structure

3 min read
0
0
2,734

Merhaba Arkadaşlar bu yazımızda Labview programında bulunan Case Structure yapısından bahsedeceğim.Bir çok programlama dilinde de olduğu gibi Labview’de  Case Structure yapısı Şartlı Yapılar (Eğer…) olarak bilinir.Bir başka deyişle Case structure yapısı programlama dillerinde bulunan if-else ve switch-case yapılarının Labview karşılığıdır.Case Structure girişinde bulunan “?” bağlantısına gelen her farklı değer için ayrı bir işlem yaptırmak mümkündür.Case structure Labview programımıza ilke eklendiğinde boolean değerler için hazır olarak TRUE ve FALSE çerçevelerine sahiptir. Program hazırlanırken “?” girişine yapılan bağlantının bilgi türüne göre case structure kendini güncellemektedir. Eğer sayı tipinde bir bağlantı yapılırsa pencereleri sayılara göre; yazı tipinde bağlantı yapılırsa yazılara göre çalışacak şekile dönecektir.

labview_case

 

SAYI KARŞILAŞTIRMA ÖRNEĞİ

Girilen iki sayı birbirine eşitse ekranda sayılar eşit, farklı ise ekranda sayılar farklı şeklinde çalışan programın ön paneli ve blok diyagramı aşağıda gösterilmiştir.

sayılar_ön

 

sayılar_arka

Programa http://bit.ly/2fW9h8q ulaşabilirsiniz.

HAFTANIN GÜNLERİ ÖRNEĞİ

Girilen rakamın haftalık gün karşılığı case structure ile üretilerek göstergeye aktaran programın ön paneli ve blok diyagramı aşağıda gösterilmiştir.Her gün için case structure yapısına bir pencere eklemek için  sayının üzerine sağ tıklanarak‘’ Add Case After ‘’ seçeneine tıklanarak yeni pencere eklenir.

haftanın_ön

 

haftanın_arka

 

haftanın_arka7

Programa http://bit.ly/2gLSGpb ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda bu kadar… Bidaha ki yazıda görüşmek üzere….

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Labview

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…