Ana Sayfa Etkinlikler IRL ( IZTECH RoboLeague ) Yarışması

IRL ( IZTECH RoboLeague ) Yarışması

4 min read
0
0
1,968

İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, ing. İzmir Institue of Technology) tarafından 2012 yılından bu yana her yıl aktif bir şekilde düzenlenen, Türkiye’nin en kapsamlı robot yarışmalarından biri olan IRL (IZTECH RoboLeague) 22-23 Ekim tarihlerinde iki gün boyunca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde robot severlerin yeteneklerini ve becerilerini yarıştıracak. IZTECH RoboLeague Yarışması bu yıl RobiDuck, Webtekno, Robimek, ElektrikPort, DVLX ve Teknopark İzmir olmak üzere çok sayıda kurumun sponsorluğu ve desteği ile gerçekleştirilecek.

 

IRL, ilk olarak İYTE IEEE Öğrenci Kolu’nun İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün kuruluşunun 20. yılında gerçekleştirdiği bir etkinliktir. İlki 2012 yılında gerçekleştirilen IZTECH RoboLeague, ilk organizasyon olmasına rağmen, 600’den fazla yarışmacı ve 1000’den fazla katılımcısıyla renkli görüntülere tanıklık etmiştir. Her yıl bini aşkın yarışmacının katılım gösterdiği RoboLeague’in içeriğini çeşitli robot yarışmaları, eğitim ve seminerler oluşturmaktadır. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra teknoloji meraklısı birçok robot severin de katıldığı yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilmektedir.

Yarışmanın ilk kategorisinde çizgi izleyen, mini sumo, çoklu mini sumo, arazi, çizgi labirent ve serbest olmak üzere altı alt kategori yer almaktadır. İkinci ana kategoride ise yarışmacı ekiplerin belirlenen tema çerçevesinde 24 saat içinde robot tasarlayarak dayanıklılık, tecrübe ve yaratıcılıklarını sınadığı proje odaklı Tasarla-Yap-Yarıştır kategorisi bulunmaktadır. Elektronik, mekanik ve yazılım bilgisi gelişmiş yarışmacıların verilen bir projeyi limitli zamanda kısıtlı materyallerle en iyi şekilde tamamlaması esas alınır. Bu kategorideki amaç ise çözüm odaklı bireylerin becerilerini ve özellikle yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlamaktır. Bu kategori yalnızca IZTECH RoboLeague’e aittir ve Türkiye’de de dünyada da eşi yoktur.

IZTECH RoboLeague, 22-23 Ekim 2016 tarihlerine İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsü içinde bulunan Makine Mühendisliği binası ve Kütüphane Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Başvurular internet sitemiz aracılığıyla yapılmaktadır.

IRL hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başvurmak için:

IRL Resmi sayfası: http://irl.iyte.edu.tr/

IRL Facebook sayfası: Iztech RoboLeague

IRL Twitter sayfası: @IRLOfficial

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Yücel Yılmaz
  • ROBOİK 2018

    Yerli ve milli teknolojilerle ülkemizi güvenli bir geleceğe taşıyalım slagonuyla Savunma S…
  • ROBOCOT 2018

    RoboCot, her yaştan insana hitap eden atölye çalışmalarından konferanslara, alanında uzman…
  • IWD Antalya 2018 Konferansı

    IWD Antalya 2018 Konferansı, 21 Nisan’da Antalya Bilim Üniversitesinde!   Bu yıl Wome…
Daha Fazla Göster -  Etkinlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Endüstri 4.0’ı Mekatronik Mühendisleri Hayata Geçirecek

15-18 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul TÜYAP’ ta düzenlenen, 146 ülkeden 75 bin yerel ve ya…