Ana Sayfa 3D Yazıcı 3D Baskı Küresel Ticaretin %25’ini Ortadan Kaldırabilir !

3D Baskı Küresel Ticaretin %25’ini Ortadan Kaldırabilir !

4 min read
0
0
3,071

Hollandalı banka ING, 3D ticaretin küresel ticaret ve imalata yönelik finansal etkileri hakkında yeni bir rapor yayınladı. Raporun bulguları, 3D baskının küresel ticaret pazarının çeyreğini 2060 yılına kadar ortadan kaldırabileceğini gösteriyor. 3D baskıların hangi sektörlerde ve hangi sektörlerde büyümekte olduğuna ilişkin rakamlara dayanmaktadır. Sonuç olarak, yerel olarak basılan parçaların artacağını ve önemli ithalatların azalacağını tahmin ediyorlar.

Bulgular, 3D baskının henüz emekleme aşamasında olduğunu ancak bozulma potansiyeline sahip olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Rapor şöyle: ” Şu anda, sınır ötesi ticaret için 3D baskının sonuçları marjinal. Bununla birlikte, son beş yıl içinde 3D baskıda yatırımın artışı geleneksel makinelerin üç katı kadar yüksek . ”

Bu olasılık, 3D baskı endüstrisi için yıllık büyüme oranının son 5 yılda% 29 olduğu göz önüne alındığında çok uzak değil. Bu devam eden büyüme durumuna ilişkin bazı uyarılar var. Örneğin, mevcut yatırım oranının 3D baskı için 2060 işaretini aşması gerekiyor. Ancak raporda, yatırımın her 5 yılda iki katına çıktığı takdirde, tüm imal edilen malların% 50’sinin 2040 yılına kadar 3B baskılı olacağını belirten başka bir senaryo da gösteriliyor.

Rapor, ticaret ve 3B baskı ile ilgili bir dizi farklı bulguya sahip. Çin’in Ticarete ne kadar bağlı olduğunun, kötü bir şekilde acı çekeceğini tahmin ediyor. Bu da, Çin’in neden 3D baskıya yatırım yaparak gelgitten ilerlemeye çalıştığını açıklayabilir.

Bazı ülkeler sıkıntı çekerken, ticaret açığı için de olumlu etkilere sahip olabilir. ABD, Meksika ve Almanya’daki açığını düşürebilir ve otomotiv ithalatına olan bağımlılığını azaltabilir. Üretimin büyük bir çoğunluğu yerelleştirilirse, hizmetleri alan ülkeler ön plana çıkabilir.

Benzer şekilde, raporda bu değişikliklerden en çok yararlanacak şirketin türü de belirlendi. “… mevcut teknolojiyle 3D baskıya geçmek, birçok farklı parçanın montajını gerektiren, çok fazla atık madde yaratan ve yüksek emek, nakliye ve envanter gerektiren karmaşık şekillere sahip ürünler üreten seri üretmeyen şirketler için çekici olacaktır maliyet “olarak belirtti.

Fatih Bahçe

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Konuk Yazar
Daha Fazla Göster -  3D Yazıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Lazer İşleme Makinesi Yapımı

Merhaba arkadaşlar,bu projemizde sizlerle birlikte lazer işleme makinesi yapımını göreceği…