Ana Sayfa Bilim Trafik Lambalarının İçini Hiç Merak Ettiniz Mi?

Trafik Lambalarının İçini Hiç Merak Ettiniz Mi?

2 min read
0
2
3,422

Acaba bir trafik lambasının içinde neler var? YouTube kanalı olan What’s Inside bizler için bu sorunun cevabını yanıtladı. Dan ve oğlu Lincoln son zamanlarda yaptıkları bilgilendirici videolari sayesinde Utah eyaletinin Kaysville şehrinde oldukça popüler oldular ve trafik ışıkları hakkında bazı cevaplar vermelerine yardımcı olması için Kaysville belediye başkanını videoya davet ettiler.

Benim gözüme çarpan ilk şey, bu trafik ışıklarının çok fazla büyük olmasıydı, ki bu lambanın uzunluğu yaklaşık 1.5 metre. Sokaklarda 5 metreye varabilen yükseklikte duruyor ve ışık yüzeyi daha küçük görünüyor. Ancak bir kişi kafalarını ışıkları çevreleyen düzeneğin içine kolayca sığdırabilir. 

Bir trafik lambasının içindeki ampuller evinizde olanlardan çok farklı değildir, fakat tek başına ışığa kıyasla çok daha parlak parlayan yansıtıcı bir gövde içine monte edilirler. Işık daha sonra sürücülere kırmızı, sarı ve yeşil sinyaller vermek için farklı renkli camlardan geçer.

Ama o cam ne kadar güçlü? Bir BB tabanca(saçma atan tabanca) atışına karşı dayanır mıydı? Öğrenmek için sadece yukarıdaki videoyu izlemek zorunda kalacaksınız. Yararlı ve genel kültür oluşturabilecek bir video olmuş.

 

Daha Fazla Bilgi İçin :

https://tr-tr.facebook.com/whatsinsidethings/

 

Buğra UNUTMAZ

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Buğra Unutmaz
Daha Fazla Göster -  Bilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Düşen Notlarınızı Yükseltmenin 9 Yolu

En parlak öğrenciler bile bazen hata kendilerinde olmasa bile notlarında düşüler gösterebi…