Ana Sayfa Genel Darüşşafaka Robot Kulübü FRC Türkiye 2017’ye Hazır !

Darüşşafaka Robot Kulübü FRC Türkiye 2017’ye Hazır !

4 min read
0
0
2,548

Biz Darüşşafaka Eğitim Kurumları Robot Kulübü öğrencileriyiz.

Her yıl FIRST Vakfı (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) tarafından düzenlenen FRC(FIRST Robotics Competition) adlı uluslararası bir robotik yarışmaya katılıyoruz. Amacımız her yıl ocak ayının ikinci cumartesinde NASA TV tarafından açıklanan temaya gore 6 hafta içinde bir robot inşa inşa etmek.

Sultans of Turkiye olarak Türkiye’de FRC alanında ilk robotik takımıyız. 2009 yılından beri Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen binlerce liseli öğrencinin katıldığı bu yarışmada Görsellik Ödülü, Takım Ruhu Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve NASA’nın sponsor olduğu ve yarışmanın en prestijli ikinci ödülü olan “Engineering Inspiration Award” (İlham Verici Mühendislik Ödülü) almaya hak kazandık, FIRST Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan ilk Türk takımı olduk.

İki yıldır Türkiye’de, 2017 yılında ise San Francisco’da düzenlenen yarışmalarda en prestijli ödül olan “Chairman’s Award”(Başkanlık Ödülü)  alarak şampiyon olduk. Ardından dünyanın dört bir yanından binlerce FIRST takımının katılım gösterdiği Houston Dünya Şampiyonası’nda “Takım Ruhu Ödülü” alarak ülkemizi bir kez daha gururlandırdık.

Bu yaz Çin’de dördüncüsü düzenlenen “China Robotics Challenge” (CRC)  ile birçok Çinli robotik takıma yardım ettik ve “İlham Ödülü” almaya hak kazanan takım olduk.

Katıldığımız robotik yarışmaların haricinde topluma faydalı bireyler olarak yetişmemiz gerektiğinin de farkındayız. Birçok sosyal sorumluluk projesi düzenleyerek çocukların STEM Eğitimi ile iç içe büyümesini amaçlıyoruz.

Birçok dernek, kuruluş, atölye ve bilim merkezinde gönüllü olarak yer alıyoruz.

Fuar, etkinlik ve konferanslarda stand açıyor, robot şovu yapıyor ve insanları robotik ile tanıştırmaya çalışıyoruz.  Robotik takımları açıyor, onlara mentorlük ediyoruz.

 2-4 Aralık 2017 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleşecek olan yarışmaya katılımınızı bekliyoruz.Eğer siz de bu heyecana katılmak isterseniz, takipte kalın!

İnternet Sitemiz : www.team2905.com

Instagram : sultansofturkiye

 Twitter : DackaRobot

SnapChat : sultansofturkey

  • Little Sophia İle Tanışın

    Hemen hemen herkes Hanson Robotics tarafından geliştirilen insana en çok benzeyen, uluslar…
  • Darüşşafaka Robot Takımı

    FIRST Nedir? FIRST, Dean Kamen tarafından 1989 yılında kurulan gençlerin mühendislik ve so…
Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Konuk Yazar
Daha Fazla Göster -  Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Lazer İşleme Makinesi Yapımı

Merhaba arkadaşlar,bu projemizde sizlerle birlikte lazer işleme makinesi yapımını göreceği…