Ana Sayfa Gömülü Sistem Amazon Echo Dot

Amazon Echo Dot

5 min read
0
0
2,350

Son zamanlarda ‘yapay zeka’ kavramını çok sık duymaya başladık.İlerleyen teknoloji sürekli değişim ve gelişime uğrayan yapay zekayı hizmetimize sunmaya devam ediyor.
Yapay zekanın bize sunmuş olduğu hizmetlerden birisi ise sanal asistanlar.

2

Sanal asistanlar bizlerin her istediğini yerine getiremiyor olsada bir çok işimizi kolayca ve kısa zamanda yapmamıza büyük katkı sağlıyorlar.
Amazon Alexa tarafından desteklenen yeni bir sanal asistanı, ikinci nesil Echo Dot’ı tanıttı.
Echo Dot Echo’nun ikinci nesli olarak ortaya çıkarıldı.

3

Ürünü farklı açılardan inceleyecek olursak:
Echo dot çekici ve kompakt bir tasarıma sahip olup beyaz ve siyah renk seçenekleriyle karşımıza çıkmakta.

4

Tıpkı Echo’da olduğu gibi Echo Dot’ta yedi mikrofon dizisine sahip. Echo Dot, ışın şekillendirme teknolojisini ve oda içinde, uyandırma kelimesi olan Alexa’yı rahatlıkla algılamak için genişletilmiş gürültü bastırma yöntemini kullanıyor.
Echo Dot’un daha güçlü bir konuşma işlemcisine sahip olduğu ve geniş alanda konuşma algılama kapasitesinin yüksek olduğu belirtiliyor.
Dahili hoparlörü bulunan bu cihaz ışıklarınızı kapatıp açan akıllı bir alarmlı saat gibi de çalışabiliyor.
Hoparlörlere bağlantı Bluetooth üzerinden veya 3.5 mm. kulaklık jakıyla sağlanıyor.

5

Böylelikle Alexa’yı ev eğlence sistemine de eklemek mümkün oluyor. Amazon Prime Music, Spotify, TuneIn gibi servislerden içerik oynatılabiliyor.
Biraz daha özelliklerinden bahsedecek olursak:

İkinci nesil Echo Dot eller serbest şekilde, sesle kontrol etmeye olanak sağlıyor. Alexa’yı kullanarak müzik çalabilir, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir, çeşitli bilgileri elde etmede kullanabilir, haberleri öğrenebilir, alarmalar kurabilirsiniz. Echo Dot ile ışıkları, fanları, düğmeleri, termostatları ve daha birçok akıllı ev unsurunu kontrol etmek mümkün oluyor. WeMo, Philips Hue, Samsung SmartThings, Nest, ecobee ve bunun gibi birçok önemli akıllı ev platformu destekleniyor.

32 x 84 x 84 mm.’lik boyutlara ve 163 gram ağırlığa sahip olan Echo Dot, dahili hoparlörü sayesinde yatak odasında bir alarmlı saat, mutfakta bir yardımcı veya herhangi bir yerde sesle kontrol edilen bilgisayar gibi davranabiliyor. 802.11a/b/g/n Wi-Fi desteğine sahip cihaz sürekli daha akıllı hâle geliyor; Uber ve bunun gibi birçok desteği de kazanmayı sürdürüyor.

Yeni Echo Dot’ın siyah ve beyaz renk seçenekli versiyonları yurt dışında yaklaşık 50 dolardan satılacak. Şu anda Amazon.com üzerinde ön siparişte olan cihazın dağıtımına gelecek ay başlanıyor. Amazon Echo ve Echo Dot cihazları Birleşik Krallık ve Almanya’da da satışa sunulacak.

Kaynak :http://www.teknoblog.com

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Konuk Yazar
Daha Fazla Göster -  Gömülü Sistem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

Lazer İşleme Makinesi Yapımı

Merhaba arkadaşlar,bu projemizde sizlerle birlikte lazer işleme makinesi yapımını göreceği…