Ana Sayfa Gömülü Sistem Aipoly Vision : Görme Engelli İnsanlar Dünyayı Keşfediyor

Aipoly Vision : Görme Engelli İnsanlar Dünyayı Keşfediyor

2 min read
0
0
1,941

Aipoly Vision, görme engelli kişilere ve renk körlerine, nesneleri ve renk tanıma özelliklerini ücretsiz olarak getirerek çevrelerini anlamalarını sağlayan yapay zeka tabanlı akıllı bir uygulamadır. Aipoly , yüzlerce nesneyi herhangi bir eğitim almadan tanımlayabilir ve bunu saniyede üç kere yapabilir. Resim yakalamaya gerek yok, uygulama sürekli olarak görecek ve düşünecek.Uygulama ile kullanıcılar, açıklamasını yazarak uygulamanın içine yeni nesneler ekleyebilir.Nesnelerin daha iyi anlaşılmasını geliştirerek gelecekteki güncellemeler için destekte bulunabilirler.

 

Singularity Üniversitesi‘nde kurulan GSP15 (global çözüm programları 2015) şirketlerinden biri olan Aiploy Inc. Temmuz 2015’te kuruldu.Ofisin merkezi San Francisco’da bulunmaktadır.Aipoly görme engelli 200.000’den fazla kişinin Aipoly Vision aracılığıyla dünyayı keşfetmesini sağladı.CES2017 En İyi İnovasyon Ödülü de dahil olmak üzere 12 ulusal ve uluslararası ödül kazandı.

Yapay Zeka teknolojisi sayesinde Nesne Tanıma , Hareket Tanıma , Gıda Tanıma , Ürün Tanıma , Yüz Tanıma ,Hayvanların Tanınması , Bitki Tanıma ve bir çok özel nesneyi tanıma da  kullanıcılara hizmet sağlamaktadır.Ahududu Pi , Güvenlik , Mobil cihazlar ve endüstriyel Robotlar olmak üzere bir çok cihazda çalışır.Şu an sadece Appstore’da bulunan uygulama 15 Nisanda GooglePlay’de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Gömülü Sistem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…