Ana Sayfa Labview LabVIEW : Help Menüsü İpuçları

LabVIEW : Help Menüsü İpuçları

2 min read
0
0
1,761

Merhaba Arkadaşlar bu yazımızda LabVİEW’de çalışırken ilk defa kullanacak olduğumuz komutlar hakkında nereden nasıl bilgi sahibi oluruz ve bunlar ile ilgili örnek uygulamalar nereden ulaşabiliriz konuları hakkında bilgiler vereceğim.

Context Help

Help > Show Context Help segmesine tıklarsak aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bu pencereyi açabiliriz.Programlama yaparken kullanacak olduğumuz komut hakkında bilgilere ve kullanım şeklini öğrenebiliriz.Yapmamız gereken bu pencere açıkken hangi komut hakkında bilgi almak istiyorsak onun üstüne tıklamaktır.

LabVİEW Help

Help > LabVIEW Help segmesine tıklarsak aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bu pencereyi açabiliriz.Benzer şekilde hemen hemen her tasarım ve yazılım programında bulunan help menüsü sayesinde programlama yaparken kullanacak olduğumuz komutlar veya fonksiyonlar hakkında bilgilere ulaşabiliriz.

Find Examples

Help > Find Examples segmesine tıklarsak aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bu pencereyi açabiliriz.Bu özellik sayesinde LabVIEW programı içinde bulunan örnek programlara ulaşabiliriz.

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Labview

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…