Ana Sayfa Bilişim Elon Musk ve Jack Ma, Yapay Zeka Konusunda Aynı Fikirde Değiller !!!

Elon Musk ve Jack Ma, Yapay Zeka Konusunda Aynı Fikirde Değiller !!!

3 min read
0
3
2,572

Çin’in ev sahipliğini yaptığı 2019 Dünya Yapay Zeka Konferansında (WAIC) bir araya gelen Tesla CEO’su Elon Musk ve Alibaba’nın Kurucusu Jack Ma, Yapay Zeka ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundular.

29 Ağustos  tarihinde Şangay Fuar Merkezi’nde konuşan ikili Yapay Zeka konusunda fikir ayrılığına düştü. Elon Musk, Yapay Zeka’nın gelecekte insanların yerini alacağını düşünürken, Jack Ma ise bu fikre karşı Yapay Zeka’nın insanların hayatlarını kolaylaştıracağını savunuyor.

Bilindiği üzere Elon Musk,  elektrikli otomobil üreticisi Tesla, uzay roketi şirketi SpaceX ve tünel taşıma şirketi The Boring Company‘yi yönetmeye başlamadan önce dijital ödemeler firması PayPal’da servetini kazandı. Ayrıca San Francisco merkezli bir Yapay Zeka araştırma şirketi olan OpenAI‘yi kurucuları arasında. Jack Ma ise dünyanın en büyük E-Ticaret şirketi olan Alibaba’yı kurdu. Ayrıca  Alibaba Yapay Zeka üzerine çeşitli çalışmalarda bulunuyor.

Elon Musk, Konferansta Yapay Zeka ile ilgili olarak “Yapay Zeka gelecekte insanları ele geçirecek ve bizden çok daha akıllı olacaktır. 75 milyon insan Yapay Zeka ve Robotlar yüzünden işsiz kalacaktır. Bu durumdan en az etkilenenlerin ise Yapay Zekâ programlayabilenlerin olacaktır. Ancak eninde sonunda Yapay Zekâ kendi yazılımını yazabilecek duruma gelecektir” diyor.

Jack Ma ise Elon Musk’ın sözlerine karşın, “ Yapay Zeka bizim için böyle bir tehdit oluşturmuyor ve biz insanlar olarak bunu ölçecek kadar akıllıyız. Yapay Zeka’nın kendimizi daha iyi anlamak için bizi açmaya yardımcı olacaktır. İnsanlar haftada 3-4 gün, günde 4 saat çalışmalı. Bunu Yapay Zeka yapacak. Yapay zekâ çağında insan ömrü 120 yıla kadar uzayabilecek ” diyor.

Elon Musk ve Jack Ma arasında geçen bu 48 dakikalık konuşmanın tamamına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
  • BİLMÖK 2018

    Bilmök Nedir ? Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi her yıl farklı bir üniversiten…
  • Lİ-Fİ : Yeni Nesil Wİ-Fİ

    Wi-Fi günümüzde hepinizin en iyi bildiği kablosuz haberleşme teknolojisidir. Ancak yeni te…
  • Yapay Zeka Kendine Ait Bir Dünya Oluşturdu !

    Elon Musk’ın da dediği gibi : ‘‘Gerçeği yaşıyor olma ihtimalimiz %0.1’’. Elon …
Daha Fazla Göster -  Bilişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…