Ana Sayfa STM32F4 Discovery Keil uVision Geliştirme Ortamı

Keil uVision Geliştirme Ortamı

3 min read
0
0
5,127

STMicroelectronics firmasının yayımlamış olduğu ve ülkemizde yeterli rağbeti görmese de ARM mimarisinin temsilcilerinden olan STM32f4 Discovery kartı ile birkaç uygulama geliştirme fırsatı bulabildim.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki eğer ARM mimarisine sahip bir kartla çalışıyorsanız Türkçe kaynak olarak pek bir beklenti içinde olmayın.Dezavantajı bu olsa da avantajı ise, bu hevesiniz bir tutkuya dönüşürse ingilizcenize de bayağı bir katkısı olmasıdır.Türkçe kaynak sıkıntısının olması sebebi yıllardır bize dayatılan PIC aldatmacasıdır :)
Datasheet okuma bilginiz birazcık varsa zaten rahatlıkla anlayabilirsiniz.Eğer yoksa da çeşitli görsellerle(pin giriş-çıkış görselleri,kart üzerindeki çiplerin ne olduğu vb.) anlama imkanınız bulunmakta.

Keil yazılım geliştirme ortamının birkaç muadili bulunmakta tabi. bunlar CooCox CoIDE,Eclipse,IAR vb. Keil’i seçmemin sebebi ise yabancı kaynaklarda diğerlerine nazaran daha fazla örnek uygulamalar olması.Eğer Linux ortamında çalışıyorsanız Eclipse sizin için iyi bir tercih olabilir.

Bu kadar hikaye kısmından sonra yazımızın özüne gelirsek,işinize yarayacak kısımları video’ya aldım.Keil ortamının kullanımının bir özetidir aslında bu video.Hikaye kısımlarını video’da yazdığımda video’mun yarım saat sürdüğünü farkettim ve bu da izleyen kişileri bir hayli sıkacaktır.

Video’da atladığım kısımlar varsa,yazıda da sürçü lisan ettiysem affola.

Anlayamadığınız kısımları yazıya yorum atarak belirtebilirsiniz.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

STM32f4 Discovery için gerekli firmware’yi buradan indirebilirsiniz.

 

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Yücel Yılmaz
Daha Fazla Göster -  STM32F4 Discovery

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

EcubMaker TOYDIY 4in1 3D Yazıcı İncelemesi

Merhabalar, Bugün sizlerle beraber EcubMaker firmasının üretmiş olduğu 4’ü 1 arada (…