Ana Sayfa Havacılık ve Uzay PRODRONE:Köprü Denetimi Yapan Drone

PRODRONE:Köprü Denetimi Yapan Drone

2 min read
0
0
1,951

Drone, uzaktan kumanda edilebilen  uçak teknolojisi olup, insansız hava aracı anlamına gelmektedir. Drone’lar ilk çıktığında gözlem ve savunma gibi amaçlarda kullanılmasına rağmen bir süre sonra değişik sektörlerde farklı amaçlar için kullanılmıştır.

PD6-CL-L olarak adlandıralan PRODRONE yüzeylere tutunarak köprü denetimi yapılmak için tasarlanmış farklı tip bir drone olma özelliği taşıyor. PD6-CL-L,L şekilli gövdesi ile diğer drone’lardan farklıdır.PRODRONE,iki amaca hizmet etmektedir.Yatay ve dikey olarak tutunma özelliğiyle yüzeylerde altyapı incelemesi yapabilmektedir.

Negatif basınç kullarak drone üstlerinde asılı olan yüzeylere tutunur.Toplam gövde yüksekliği 720 mm olup 6 kg ağırlığa sahip olmasıyla oldukça hafiftir.6 bağımsız tekerlek kullanarak 5km/saat hızında yüzeylerde hareket edebilir. PD6-CL-L,bir kamera ile donatılmış olduğundan 0.1 mm kadar küçük çatlaklar tespit edilebilir.

PD6-CL-L,köprü muayene görevi ile geleneksel drone’lardan çok daha iyi bir potansiyele sahiptir.Güçlü hava koşullarında yüzeye tutunarak görevinizi tamamlayabilirsiniz. PRODRONE teknolojisi tamamlandığında  Japonya’da bulunan 700.000 köprünün denetimi kolayca yapılabilecektir.

Kaynak

http://www.engineering.com/

Buna Benzer Yazılar Göster !
Daha Fazlasını Yükle - Muhammet Özcan
Daha Fazla Göster -  Havacılık ve Uzay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bak Bakalım ?

IEEE YTÜ 16. İLTEK Günleri

“Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yıllardır profesyonel işle…